<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Responsiv --> <ins class="adsbygoogle" style="display: block;" data-ad-client="ca-pub-1638069512645924" data-ad-slot="1254074498" data-ad-format="auto"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Téměř každý jsme se s nimi již setkali. Někteří méně, jiní s nimi bojujeme neustále. Ne každý z nás si ale uvědomuje, že důležité je zjistit především příčinu vzniku lupů. Zda za nimi stojí pouze nevhodný výběr vlasové kosmetiky nebo jde o projev špatných stravovacích návyků, stresu nebo zda jsou příznaky některé z kožních nemocí (např. lupénky). Jak už se nám ale lupy objeví, těžko se jich zbavujeme. Střídáme šampony, hledáme ten pravý, ale většinou nám nic nezabírá. Jak si od nich jednoduše pomoci, aniž bychom zbytečně utráceli za drahé šampony? Přinášíme Vám čtyři jednoduché pomocníky, které určitě najdete i ve své kuchyni!

Jablečný ocet

Jablečný ocet má spoustu pozitivních účinků pro náš organismus. Není tedy velkým překvapením ani účinek proti lupům. Jeho kyselost ovlivňuje pH pokožky a zabraňuje tak vzniku nových lupů. Smíchejte 1dcl jablečného octa s 0,5dcl vody a naneste na pokožku hlavy. Ocet nechejte působit 30 min. až 1 hodinu a poté vlasy umyjte běžným způsobem. Tento postup opakujte alespoň 2x týdně, dokud nezpozorujete zlepšení.

Kokosový nebo olivový olej

Nemáte doma kokosový olej? Klidně použijte olivový. Zábal z kokosového nebo olivového oleje pomůže především proti lupům, které jsou způsobeny nadměrným vysušením pokožky. Vmasírujte jej do pokožky hlavy, zabalte do ručníku a nechejte působit 1 hodinu. Poté vlasy umyjte klasickým způsobem. Tyto oleje nemají pozitivní účinky pouze proti lupům, ale slabým vlasům dodají novou sílu, pomáhají na roztřepené konečky a vlasy budete mít krásně hebké a lesklé. Takže tímto zábalem jen získáte!

Citrón

Podobně jako jablečný ocet, tak také citrón vyrovnává pH pokožky. Vymačkejte citrónovou šťávu v množství dvou polévkových lžic a vmasírujte do vlasů. Poté můžete použít ještě zředěný roztok (1 lžičku citrónové šťávy na šálek vody) a opláchněte si jím vlasy po celé délce (při delších vlasech znásobte množství). Poté vlasy umyjte.

 

Sůl

Hrubou sůl je možné použít jako peeling. Nasypte si menší množství přímo na pokožku a jemně masírujte. Tímto způsobem odstraníte již odumřelé buňky a pokožka Vás nebude ani tolik svědit. Následně vlasy umyjte běžným způsobem.