<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Responsiv --> <ins class="adsbygoogle" style="display: block;" data-ad-client="ca-pub-1638069512645924" data-ad-slot="1254074498" data-ad-format="auto"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Detoxikaci těla je jedna z nejlepších věcí, které můžeme udělat pro své zdraví. Existuje mnoho esenciálních olejů, které mohou pomoci v tomto procesu a mohou být použity mnoha různými způsoby. Níže je uvedeno sedm olejů, které pomohou detoxikovat a čistit, čímž se posílí naše energetické hladiny a imunita. Stejně tak se zlepší i celkové zdraví.

Olej z máty peprné

Tento olej se může použít do vody nebo čaje, do lázně i aplikovat přímo na kůži. Je účinný při všech třech těchto způsobech. Mátový olej pomáhá při duševní bdělosti a soustředění, napomáhá detoxikaci organismu přes účinnější a efektivnější trávení. Pro své léčivé vlastnosti se používá již po tisíce let.

Jalovcový olej

Olej z jalovce pomáhá při detoxikaci těla ve dvou důležitých ohledech: zlepšuje a usnadňuje trávení. Tělo se lépe zbavuje odpadu, přičemž je také účinným přírodním diuretikem (látka určená k odvodnění). Díky tomu zefektivňuje činnost ledvin a dokáže tedy i zbavit nadváhy vzniklé zavodněním.

Grapefruitový olej

Grapefruitový olej pomáhá tělo zbavit bakterií, virů a jiných patogenů díky své antimikrobiální vlastnosti. Tak jako jalovcový olej, je i grepový olej výborným přírodní diuretikum, které může pomoci ledvinám v efektivní práci – čištění tkání a vylučování odpadu.

Rozmarýnový olej

Pomáhá tělu k detoxikaci v mnoha ohledech. Zlepšuje trávení a pomáhá efektivněji zbavit tělo odpadu přes trávící ústrojí. Působí močopudně a podporuje dobrý zdravotní stav ledvin, vyplavuje močové cesty. Zlepšuje krevní oběh, což vede ke zbavení těla nežádoucích látek.

Vavřínový olej

Olej získaný z listů vavřínu má silné antioxidační vlastnosti, které posilují imunitní systém. Díky tomu napomáhá zbavit tělo nemoci. Podporuje zdraví zažívacího traktu.

Mandarinkový olej

Olej získávaný z mandarinky může pomoci detoxikovat organismus přes zlepšení funkce jater, které jsou spolu s ledvinami nejdůležitějším orgánem v těle z hlediska zbavování toxinů. Pomáhá zlepšit krevní oběh a čistí krev, což je další důležitý aspekt detoxikace těla.

Citronový olej

Citronový olej, stejně jako citrónové šťávy, má stahující a čistící vlastnosti, díky kterým je velmi účinný při čištění organismu. Zlepšuje funkci jater, aby byly účinnější ve zbavování těla odpadů.