Dnes je již na výběr velké množství farmaceutických prostředků tlumících bolest. Bohužel řada medikamentů má vedle své schopnosti bolest utišit také mnoho neblahých vedlejších účinků. To bývá také důvodem, proč se lidé v případě potřeby obrací stále častěji k přírodním alternativám.

Zde je pár tipů, po kterých můžete bez obav sáhnout, aniž by vám uškodily.

Borůvky

Porce těchto lahodných plodů je dobrá pro zlepšení trávení a při bolestivých stavech, jako jsou peptické vředy a infekce močových cest. Má se za to, že tyto léčivé vlastnosti pocházejí z jejich vysoké koncentrace antioxidantů, které zabíjejí volné radikály, jenž mohou dráždit sliznice močového měchýře a trávicího traktu.

Hrozny

Jedna z nejčastějších forem chronické bolesti v naší zemi je bolest zad. Denní porce hroznů může pomoci přinést úlevu od této únavné a vyčerpávající bolesti. Je pravděpodobné, že tento analgetický účinek je v případě konzumace hroznů důsledkem zlepšení krevního oběhu do oblastí, které vedou ke zmírnění bolesti.

Ananas

Ananas dokáže zmírnit bolesti břicha a nadýmání. To je pravděpodobně způsobeno tím, že jeden z jeho účinných složek, fytochemická složka bromelain, je velmi účinný při léčbě špatného oběhu, křečí a zánětu s tím spojeného.

Oves

U žen, které trpí menstruační křečí nebo bolesti spojené s děložní poruchou endometrióza, pomáhá odvar z ovsa přinést úlevu. Oves je bohatý na hořčík, který může pomoci uvolnit děložní svaly. Obsahuje také vysoké množství zinku, který se rovněž osvědčil u žen, které trpí ve svém bolestivém období.

Česnek

Česnek se používá pro své analgetické vlastnosti od starověku. Smíchá se s olivovým olejem a vtírá do bolesti svalů nebo kloubů. Užívaný touto formou může nabídnout obrovskou úlevu od nepohodlí spojeného s podmínkami, jako je artritida. Výhodu je také to, že jeho konzumace vede k posílení imunity a podporuje zdravé srdce.

Hřebíček

Jedna z nejnepříjemnějších bolestí je bolest zubů. Témeř okamžitou úlevu může přinést hřebíčkový olej, který naneseme na tampón a jemně třeme dásně. Na současném trhu je také řada zubních past, které obsahují výtažek z hřebíčku, jelikož významě podporuje zdraví ústní dutiny.

Jablečný ocet

Vzhledem k jeho schopnosti alkalizovat tělo, je jablečný ocet silným a rychle působícím lékem proti bolesti pálení žáhy. Jednoduše přidejte lžíci do jednoho šálku vody a pomalým popíjením se vám od bolesti uleví.