Echinacea

Ecchinacea byla v průběhu 18. a 19. století velice používaná a oblíbená jako lék na posílení imunity. Díky této bylině jsou protilátky v těle schopné fungovat rychleji a lépe tak bojovat s infekcemi. Používá se proti plicním infekcím, nachlazení a chřipkám a zánětlivým stavům.

 

Hřebíček ….  více o hřebíčku zde

 

Existuje plno publikovaných studií o účincích hřebíčku na imunitní systém.  Extrakt z hřebíčku, nejlépe olej z něj působí skvěle na odolnost protilátek proti bakteriálním a virovým infekcím a také zvyšují produkci lymfocytů (bílé krvinky, které tvoří imunitu).

 

Astragalus (Kozinec)

Astragalus je bylina, která se především v čínské medicíně používá již po tisíce let. Mimo to, že astragalus obsahuje antioxidanty a snižuje krevní tlak, posiluje také imunitní systém. Působí jako prevence proti nachlazení a respiračním infekcím. Také působí antibakteriálně a protizánětlivě. Studiemi bylo zjištěno, že pomáhá také při rekonvalescenci po chemoterapiích.

 

Vilcacora (Kočičí dráp)

Tato rostlina, která má svůj domov v Amazonském pralese je známá pro své všestranné léčebné účinky.  Je protizánětlivá, protivirová a antibakteriální. Posiluje imunitu a především pomáhá organismu vyrovnávat se s rakovinovým bujením.

 

Oregano

Také oregano je všestranným lékem. Pro léčebné účinky se používá oreganový olej, který je vysoce antioxidační. Obsahuje tymol, který má přírodní antiseptické účinky, posiluje imunitní systém a působí jako štít proti toxinům. Je to výborný pomocník v boji s infekcemi, ale má také antivirové a protiplísňové vlastnosti.

 

 

Zázvor

Zázvor je velice známý antioxidant, ale v našem seznamu by rozhodně neměl chybět. Zázvor zlepšuje produkci T-lymfocytů, pomáhá při chronických zánětech ale také při autoimunitních onemocněních. Mimo to má blahodárné účinky na trávení, posiluje organismus při chřipce a nachlazení. Působí protizánětlivě a pomáhá při redukci váhy. Mimo to má relaxační a hřejivé účinky.

 

 

Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum, které posiluje imunitu. Dokáže bojovat proti rakovinovým buňkám a mimo to snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Česnek je nejlepší konzumovat syrový, ale pokud někomu nedělá dobře na žlučník nebo se nemůže vyrovnat se zápachem, dá se nahradit jinými úpravami, např. česnekem v kapslích.

 

Kurkuma

Kurkuma zvyšuje obranyschopnost a regeneraci organismu. Podporuje dlouhověkost a má vliv také na psychiku člověka. Velice příznivý vliv má také na naši potravu. Zlepšuje stravitelnost, ale také je schopná potraviny detoxikovat, zabíjet bakterie a parazity. Působí preventivně proti srdečním chorobám, protizánětlivě a má také analgetické schopnosti. Kurkuma je vhodná také pro hojení otevřených zevních ran. Ránu čistí a zároveň podporuje tvorbu nové tkáně.

 

Ženšen

Ženšen je právem označovaný jako všemocný kořen. Východní medicíny považují ženšen za nejvzácnější lék. Udržuje vnitřní rovnováhu organismu, posiluje organismus proti stresu, zvyšuje odolnost imunitního systému. Ženšen se dá využít jak krátkodobě při vyčerpání organismu, tak dlouhodobě, kdy zlepšuje právě imunitu a vitalitu. Zlepšuje paměť, bystrost a fyzickou i psychickou pohodu.