Aloe vera se používá po staletí k ozdravení a omlazení kůže. Byl to jeden z nejoblíbenějších tajemství krásy královny Kleopatry. Ta si pro udržení své krásy potírala gelem této rostliny celé tělo.

Aloe vera ve svých  sukulentních listech ukládá gel (šťávu) s vysoce ochrannými a léčivými vlastnostmi, které jsou z lékařského hlediska uznány.  Gel aloe se používá v mnoha kosmetických přípravcích jako jsou pleťové vody, krémy, výživná séra a další. Ve skutečnosti tento přírodní gel nepotřebuje vůbec zpracování, aby byl účinný. Jediné co musíte udělat je zlomit list, nanést na pokožku a dál jen nechat „kouzlit“ tuto blahodárnou rostlinu.

Na co vše lze aloe vera gel použít?

1. Na menší popáleniny a spáleniny od slunce

Gel má chladivý efekt, hojí a hydratuje popálení nebo spáleniny. K okamžité úlevě je třeba uříznout (zlomit) list a vetřít gel aloe na kůži. Je to nejlepší přírodní mléko po opalování.

2. Zklidňuje vyrážky a podrážděnou kůži

Gel je bohatým zdrojem antimikrobiálních, antioxidačních a protizánětlivých sloučenin, které mohou být použity pro léčení široké škály kožních onemocnění, jako jsou ekzémy, vyrážky, lupénka a akné. Snižuje záněty, podporuje obnovu buněk a ochlazuje a zvlhčuje pokožku.

3. Účinky proti stárnutí a hydratační vlastnosti

Gel zanechává pleť dobře hydratovanou a vyživenou. Je plný vitamínu C, E a beta karotenu, které jsou známé v boji proti volným radikálům a svými vlastnosti proti stárnutí pokožky. To je důvod, proč vidíme aloe vera v mnoha komerčně dostupných kosmetických prostředcích.

4. Snižuje výskyt strií

Když se naše kůže natáhne za hranice svých možností (z důvodu těhotenství nebo rychlého přibývání na váze), vznikají drobné trhliny, objevující se v horní vrstvě naší pokožky. Každodenní použití aloe vera gelu pomáhá léčit tyto rány a snižuje viditelnost jizev a strií.

5 Zklidní po bodnutí hmyzem

Uklidní svědivé a podrážděné místo po bodnutí hmyzem. Protizánětlivý a chladicí účinek aloe vera gelu dělá divy!

Aloe vera se dá snadno pěstovat v domácím prostředí v květináči. Nemáte-li tuto rostlinu doma, je dobré si pořídit alespoň pár listů na uskladnění do ledničky a mít tak tento zázrak přírody vždy po ruce.