<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Responsiv --> <ins class="adsbygoogle" style="display: block;" data-ad-client="ca-pub-1638069512645924" data-ad-slot="1254074498" data-ad-format="auto"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Negativní energie jsou všude kolem nás. Drží se zejména na místech, kde je napětí, stres, nemoc. Můžeme si ji jednoduše také vzít s sebou z místa, které je negativní energií přímo nabité. Měli bychom se ji zbavovat dříve, než nás samotné dostane. Jednou z nejsilnějších přírodních obran proti negativním energiím je bílá ŠALVĚJ. Zde jsou způsoby, jak ji lze v procesu očišťování použít.

1. Vykuřování

Jde o starobylý šamanský proces. Bílá šalvěj je natolik silná očišťující bylina, že dokáže svým kouřem negativní energii uvolnit a „odnést“ ji pryč. K očištění – vykouření prostoru stačí zapálit smotek usušené bylinky, sfouknout a nechat doutnat. Smotek je dobré položit na žáruvzdornou podložku. Alternativou ke smotku může být kadidlo z uhlí určené k vykuřování (pozor – nesmí jít o dřevěné uhlí používané při grilování). Stačí jej vložit do kadidelnice, zapálit a ve chvíli, kdy uhlí žhne, posypat jej pár špetkami usušené šalvěje. Chcete-li zbavit také sebe negativní energie, nechte projít kouř přes vaše tělo po dobu několika minut (jednoduše rukou nasměrujte kouř k sobě). Dalším dobrým způsobem je umístit nádobu s doutnající šalvějí na podlahu a postavit se nad ní. Ve chvíli pocitu lehkosti můžete vykuřování sebe sama ukončit.

2. Šalvějová koupel

Koupel má podobné účinky jako vykuřování, jen vede k očištění energií přes vodu místo vzduchu. Pořiďte si pár balíčků sušené nebo čerstvé šalvěje. Dejte velký hrnec s vodou na sporák a přiveďte ji k varu. Zabalte bylinky do bavlněné pleny, aby se zabránilo listům „vybublat“ ven. Hoďte svazek  do hrnce a snižte teplotu. Vaříme odvar z bylin po dobu asi 5 minut, poté odstavte a nechte louhovat dalších 15 minut. Tento odvar přilijte do vaší koupele. Přidejte hrst soli, která vám pomůže extrahovat negativitu a očistit vás. Po dobu 15 minut v lázni relaxujte.

3. Šalvějový olej

Někdy negativita pochází zevnitř; špatné vzpomínky a negativní emoce jsou živnou půdou pro vzkvétání negativity. Vytvořte si šalvějový olej smícháním  ¼ šálku olivového oleje s 1 čajovou lžičku esenciálního šalvějového oleje. Uchovávejte olej v lahvičce pro chvíle, kdy vás „přepadne“negativita. V tu chvíli si vtírejte olej do pulsujících bodů a do středu vašeho čela. Šalvějový olej pomůže „vytáhnout“ negativní energii a uvolní vás.

4. Pravidelnost

Očišťování prostoru či sebe sama můžete praktikovat dle potřeby, nebo i denně jako prevenci. Mělo by se stát běžnou součástí vaší osobní duchovní hygieny.