Všichni známe Eucalyptus a většina jej pozná již podle vůně. Intenzivně působí na dýchací cesty a proto je nejvíce používaný proti respiračním onemocněním jakékoli povahy, včetně nachlazení, kataru, kašli, u alergií, u zánětu průdušek, chřipky, infekcí v krku, astmatu, u problémů s dutinami, atd  Napomáhá regenerovat plicní tkáně a podporuje plíce v jejich celém “dýchacím procesu”.

 

Stimuluje funkci červených krvinek tím, že zvyšuje přísun kyslíku do každé buňky v těle, což částečně vysvětluje, proč je užitečné jej používat u  jakéhokoli onemocnění. K léčbě respiračních onemocnění je nejlepší inhalovat buď éterický olej nakapaný na kapesníku, nebo používat eucalyptové spreje . Lze jej použít i pomocí výparníku nebo zvlhčovače vzduchu či aroma lampy. Do aromalampy přidejte několik kapek do misky s horkou vodou, můžete i  inhalovat pod ručníkem. Lze jej přidat I do kapek proti kašli, či do masti, kterou budete mazat na hruď a krk.  Super je i kloktání vlažné vody s několika kapkami,dojde k uklidnění bolesti v krku a sliznice je stimulována ke granulaci – k hojení. Na vatovém tampónku jej lzei vložit lehce do ušní trubice při bolestech a zánětech uší či zduření lymfatických uzlin. Pokud obtíže přetrvávají déle než dva nebo tři týdny a stale potřebujete používat eucalyptus, doporučuje se kombinovat je pro potencování účinku i s jinými typy éterických olejů, které mají podobné vlastnosti jako je např.borovice, švýcarská borovice, yzop, nebo tymián.

Nobilis Tilia Éterický olej Eukalyptus 10ml

Kořenitá intenzivní kafrová vůně. Jeden z nejúčinnějších olejů při infekcích dýchacích a močových cest, napomáhá vykašlávání a celkově posiluje, je silně protivirový zejména v oblasti ORL a doporučuje se zejména při akutních a chronických bronchitidách.