<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Responsiv --> <ins class="adsbygoogle" style="display: block;" data-ad-client="ca-pub-1638069512645924" data-ad-slot="1254074498" data-ad-format="auto"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Hořčík je základní minerální prvek nezbytný pro naše zdraví. V organismu je zapotřebí pro více než 300 biochemických reakcí v těle, například přenos nervových impulsů, regulace teploty, detoxikace, výroba energie a tvorbu zdravých kostí a zubů.

1. Hořčík může zvrátit vznik osteoporózy: Četné výzkumy prokázaly, že vápník doplněn hořčíkem zlepšuje kostní denzitu. Nedostatek hořčíku mění metabolismus vápníku a hormony, které regulují vápník, což vede k osteoporóze.

2. Hořčík zabraňuje vznik kardiovaskulárních onemocnění: Jedním z nejvýznamnějších přínosů hořčíku je to, že je spojeno se snížením rizika koronárních srdečních chorob. Průzkumy ukázaly, že dostatečný příjem hořčíku může snížit riziko mozkové mrtvice. Nedostatek hořčíku zvyšuje riziko poruchy srdečního rytmu, což zvyšuje riziko komplikací po infarktu.

3. Hořčík reguluje vysoký krevní tlak (hypertenzi): Hořčík hraje klíčovou roli v přirozené regulaci krevního tlaku. Potravinové doplňky a strava zahrnující hodně ovoce a zeleniny, které jsou dobrým zdrojem draslíku a hořčíku, jsou trvale spojeny se snížením krevního tlaku.

4. Hořčík léčí diabetes: Studie ukazují, že u jedinců s nedostatkem hořčíku v těle stoupá riziko vzniku diabetu typu 2 a těžké diabetické retinopatie. Hořčík pomáhá při metabolismu sacharidů a ovlivňuje uvolňování a činnost inzulinu, čímž je dosaženo kontroly hladiny glukózy v krvi. Bylo prokázáno, že na každých 100 mg zvýšení denního příjmu hořčíku, došlo k poklesu rizika vzniku diabetu typu 2 o 15 procent.

5. Hořčík léčí migrény, nespavost a deprese: Hořčíkem lze úspěšně podpořit také léčbu migrény, nespavost, a příznaky deprese. Dokáže léčit těžké formy duševních poruch, včetně paniky, stresu a úzkosti. Správná hladina hořčíku v těle dokáže výrazně snížit závažnost takových stavů a může také pomoci při snižování míry recidivy.